Meist

Raja talu põhieesmärgiks on arendada ja laiendada marjakasvatust.

Raja talu asub Harjumaal, Saue vallas, Tuula külas. Raja talu asub Tallinnast 25 kilomeetri kaugusel ja Keilast 6 kilomeetri kaugusel.

Marjakasvatuses on peamine toodang maasikas ja vaarikas ning lisaks alustati mustika kasvatamisega. Tutvume ka rabarberiga.

Raja talus kasvatatakse maasikat alates 1991 aastast. Alustati 3000 taimega ja esimeseks sordiks oli Festivalnaja. Vaarikakasvatusega alustati 1996 aastal ja esimeseks sordiks oli Norna.

1997a suvel rajati külmhoone, mis on vajalik marja jahutamiseks ja säilitamiseks. Külmhoone mahutab kuni kaks tonni marju ja jahutab marja kaheksa tunniga kahe kraadini. Jahutatud marja säilivusaeg pikeneb viie ööpäevani ja see annab võimaluse marja kauem realiseerida.

Marjakasvataja vaenlaseks on heitlik ilmastik. Tavaliselt kestab maasika saak 20-30 päeva, katteloori kasutades on võimalik saagiaega pikendada. Hilisemat saaki on võimalik saada kasvatades nn frigotaimi. Taimed pannakse külmhoidlasse talvituma ja kaks kuud enne soovitud saagi saamist istutatakse nad maha. Tänu sellele saame saaki ka augustikuus. Vaarikasaagi pikkuseks on 30 päeva.

Tallinnast tulles sõida mööda Pärnu maanteed haruteeni. Pööra Haapsalu poole, kilomeetri pärast keera paremale Keila poole ja sõida veel kolm kilomeetrit.

Karjatse bussipeatuses pöörata paremale künkast ülesse, sõida veel 300 meetrit ja oletegi kohal.

Meie müügiletid asuvad Raja talus ja Keila turul.
Keila turu maasika kujuline lett.